Buhara Halı Yıkama'ya Hoşgeldiniz
0312 447 34 62
Çankaya , ANKARA

Kilim Tamiri

Evinize hoş görüntüler katan, kullanımı, zarifliği ve duruşu i̇le değerini belli eden değerli, kilimleriniz diğer i̇smiyle yolluklar zaman geçtikçe yıpranmış rengi karışmış yada püküllenmiş olabilir.

Kilim tamiri konusunda 1987’den bügünümüze tecrübemizle i̇şinde uzman personelimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Kilim çok farklı bir sergi ve süsleme malzemesidir. Kilim halının tüysuz ilmeksiz yani yalın halidir. Kilim tamiri halı tamirine nazaran daha dikkat edilmesi gereken bir işçiligi vardır. Sebebide ipek halılarda oldugu gibi iskeleti oluşturulurken igneyi kilimin içinden geçerken o igneyi ruhunuzda hissetmelisiniz aksi halde ignenin girdigi yer şişer ve kilimin tamiri daha başlamadan bozulur çok dikkatli iskelet oluşturulmalıdır. Tamir edilecek yerin çürük iplerinden arındırılması gerekir ki dokuma esnasında orjinal yerle dokuma yapılan yerin birbirinin içine iyi kaynaştırlıması gerekmektedir aynı zamanda yöresel malzemesinin de tam uydurulması kilim tamirinde çok önemli bir husustur. Baştada söyledigim gibi yün halı karakterinde olmadıgı için oluşacak en küçük hata tamiri belli edecektir.

BİZ NELER YAPIYORUZ: Atölyemize gelen kiliminin yöre analizi yapılır, ve kendi orjinal malzemesi kullanılır.çok çeşitli kilim olmakla beraber başlıca kilimler. Aydın kilimi, Çanakkale kilimi, Konya kilimi, Kürt kilimi ve Rus Kafkas kilimi başlıca örnekleridir. Firmamız kilim tamiri konusunda bir ömre dayanan tecrübeyle çalışmaktadır. Başta kendim olmak üzere tecrübeli ve işinin hakkını veren personelim sizlere en iyi hizmeti verecegini garanti eder, zira biz tamir öncesi hiçbir tahsilat istemiyoruz kapora gibi siz kiliminizi tamire teslim ediyosunuz tamir bitiyor siz begeniyosunuz ve ödemeyi yapıyorsunuz buda bizim özgüvenimizden kaynaklanan bir iş anlayışımızdır. Bize kiliminizi tamire vermesenizde her türlü sorununuzda firmamızı bilgilenme amacıyla arayabilirsiniz.