Buhara Halı Yıkama'ya Hoşgeldiniz
0312 447 34 62
Çankaya , ANKARA

Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama

Koltukların bazıları kolay taşınabilir haldeyken bazıları ekstra zaman ve para kaybı anlamına gelebilir. Bu nedenle tercihlerinizi de dikkate alarak yerinde koltuk yıkama hizmeti veriyoruz. Bulunduğunuz yere gelmeden önce birlikte zamana karar veriyoruz. Çünkü ev ya da iş yerinde müsaitlik durumunuz işlemleri yapabilmemiz için son derece önemlidir. Uzun sürebilen bir işlem olduğu için, aksama yapmadan sürecin tamamlanmasına dikkat ediyoruz.

Bir işletme için düşünülürse, mesai saatleri içerisinde koltuk temizliği sıkıntıya neden olabilir. Hem görüntü düzensiz bir hal alır hem de günlük işlerinizin aksamasına neden olabilir. Ofis içerisinde, herhangi bir iş yerinde temizlik yaparken düzeni devam ettirmek her zaman kolay olmayabilir. Önceden alacağınız Keçiören koltuk yıkama randevusuyla bu sorun önceden kalkmış olacaktır.

Yerinde yıkama yapılırken nasıl bir süreç olduğuna gelince, randevu aldığınızda gün ve saat belirlenir. Ne kadar koltuk varsa buna göre bir ortalama zaman verilecektir. Bazen bu zaman iki üç güne dağılabilir. Örneğin çok sayıda koltuk takımı yıkanacaksa gün sayısında çoğalma olabilir.

Koltuk Yıkama Ne Kadar Aralıklarla Olmalı?

Koltukların yıkanma aralıkları önemli bir detaydır. Çünkü sık aralıklarla yıkama yapmak yapısal bazı sorunlara neden olabilir. Yüzey – kumaş özellikleri ne olursa olsun koltuklar sık aralıklarla makine işlemine maruz kalırsa ömründe kısalma olabilir. Makinesiz yıkanan koltuklarda da aynı durum görülebilir.

İdeal bir koltuk yıkama aralığı belirlemek gerekirse kumaş niteliği de dikkate alınarak senede en fazla iki üç kere denebilir.  Hassas kumaşa sahip koltuklarda bu miktar senede bir kereye düşmelidir. Koltuk sık kullanılıyorsa, hemen kirleniyorsa başka türlü önlemler almak gerekir. Örtü iyi bir çözümdür. Dekorasyon özelliklerine uygun bir örtüyle beraber yıkama sürecini ve kirlenmeyi geciktirebilirsiniz.

Çocuklu evlerde koltuklar daha sık kirlenir. Elinde yiyecek içeceklerle farkında olmadan her yeri batırabilen çocuklara karşı örtülerle önlem alabilirsiniz. Ayrıca evcil hayvanlarınız varsa da bunu yapabilirsiniz.  Ayrıca belirli aralıklarla toz almanız, silmeniz de faydalı olacaktır. Bunun dışında başvuru yapacağınız zaman Ankara koltuk yıkama firmamıza talepte bulunabilirsiniz.

Koltuktan Kan Lekesi Çıkarma

Zorlu kan lekesi gibi kalıcı olan sorunlarda profesyonel bir temizlik sağlamaktayız. Koltuklarınıza bir nedenle kan lekesi bulaşabilir. Oldukça zor bir çıkarma süreci vardır. İlk müdahale de çok önemlidir. Kuru bir bezle derine işlemesi engellenmeli ve yumuşak bir deterjanla hafifçe silinmelidir. Fakat bu leke çıkmıyorsa bir uzman desteği gerekebilir. Firmamız çıkaramadığınız lekelerde doğru müdahale yaparak ideal bir çözüm sunar. Derinlemesine temizlik yapan ekipmanlarla sizlere hizmet veriyoruz.

Mürekkep lekesi, yağlı yemekler, meyve suları zor çıkan diğer lekelerdendir. Bu tür lekelerde de aynı şekilde doğru ilk müdahaleye önem vermeniz ve geçmeyen lekelerde başvuru yapmanız gerekir. Her lekede hemen makine ile yıkama olmaması gerekir. Ayrıca çamaşır suyu, porçöz gibi sert kimyasal temizleyicilerden uzak durmak gerekir.

Koltuk Kumaşlarına Göre Temizlik

Koltukların kendi içerisinde şekli, kumaşı, kullanım amacı gibi birçok açıdan kriteri vardır. Kumaş özellikleri, iskeletle beraber koltuktaki en önemli bölümlerden biridir. Bu alanların zarar görmemesi için hassas temizlik sağlanmalıdır. Yani koltuk temizleme firması olarak bu ayrımı yaparak, ürün özelliğine göre temizlik sağlamaktayız. Seçtiğimiz deterjanlar da buna göre belirlenmektedir. Temizleme aletlerimizin kullanımı da bu hassasiyetlere göre sürdürülür.  Sonuç olarak yeni görüntüye sahip koltuklarınız olacaktır.