Buhara Halı Yıkama'ya Hoşgeldiniz
0312 447 34 62
Çankaya , ANKARA

Saçak Tamiri

Yoğun kullanımdan dolayı halıların püskül yada saçakları zamanla yıpranmakta, deforme olmaktadır. Halı saçaklarının sökülmüş olması zamanla halınıza daha çok zarar verebilmektedir. Halı saçaklarınızı ne kadar kısa süre zarfında tamir ettirirseniz, halılarınız o kadar az yıpranmış olacaktır, bu kirli görüntü halılarınızın görünüşünü ve manen değerini de düşürmektedir. Halı saçak tamirleriniz halı püskülleriniz garantili yapılmaktadır halı saçak larınızı halı püsküllerinizi begenmediginiz takdirde ödeme almıyoruz bilginiz olsun çünkü halı saçak veya halı püskülü konusunda iddialıyız.

Her türlü halı ve kilimlerinizin saçaklarını orijinali gibi tekrardan aynı i̇pliği i̇le dokuyarak, i̇lk günkü haline kavuşturmaktadır.

Tarihten günümüze ilmek ilmek dokunarak gelmiş,gelirkende kişilerin duygularını, sevinç ve hüzünlerini motiflere yansıntmış fedakar ve cefakar anadolu kadınımızın, göz nuru olan halılar kullanıma girdikten sonra, ilk eskiyen yeri saçaklar yani halının püskülleridir. Maalesef özellikle günümüzde işinin ehli olmayan insanlar halı saçaklarının beyazlaması adına yaptıkları bilinçsiz kimyasal uygulamalar, saçak kısmında çürümeler, ve dökülmelere sebebiyet verebilmektedir. İşin fena tarafı halılarınız size geldiginde saglam gibi gözüksede aslında halının saçak kısmında ileriye dönük ciddi hasarlar oluşabilmektedir. Halıların saçak kısımları halıyı halı gibi gösteren ve halıyı halı yapan en önemli bölümleridir. Halı saçak tamiri veya başka bir deyişle halı püskülü basitsenecek ve geçiştirilecek bir konu ve işçilik degildir. Firmamız özellikle halı saçak tamirine çok önem vermekte ve itina göstermektedir, çünkü bütün halıların yöresel halı püskül karakterleri vardır bunları bilmek ve ona göre halının saçak püskül malzemesini kullanmak gerekir. Bize verdiginiz halı saçaklarınızın ilk günkü ve orjinaline uygun yapıldıgını kesinlikle göreceksiniz bunu garanti ediyoruz, halı saçagımızı yani işçiligimizi begenmediginiz takdirde (bugüne kadar begenmemezlik olmadı) ödeme yapmıyorsunuz bukadar iddalıyız bilmenizi isteriz.Sizi atölyemize bir çaya davet ediyoruz. Davet ediyoruz ki halı püskülü, halısaçagının nasıl yapıldıgını size uygulamalı anlatalım ve bu halı saçagının nasıl yapıldıgı hakkında bilginiz olsun, olsunki halı saçagında, halı püskülünde iyi işçilik le kötü işçiligi ayırt edebilesiniz. Firmamızın bütün gayreti para kazanmanın yanında kaliteli hizmeti verebilmek halı saçak ve halı püskülünde en iyi işi çıkarabilmektir, buna paralel olarak kişi menmuniyeti karşılıgında dostlarınıza tavsiye edebilmenizdir. Bunu saglamanın yolunun iyi işçilik ve kaliteli karakterden geçtigini çok iyi biliyoruz.

HALI SAÇAK TAMİRİ NASIL YAPILIR:
Öncelikle halının cinsi belirlenir tel sıklıgı ve kalınlıgı gibi,sonra elimizde bulunan yöresel malzemelrden o halının malzemesi ayarlanıyor, yün se orjinal yün veya pamuksa yine orjinal pamuk gibi sonrasında igne ve pense yardımıyla halının uç kısımlarında kaç bin tane saçak sayısı varsa bir bir girmek suretiyle tel sayıları tamamlanıyor. Halının saçakları tamamlandıktan sonra dikdörtgen ahşap tezgahlarda tıg yardımıyla dokuması tamamlanıyor ve saçak uzunlugu ayarlanıp tezgahtan indiriliyor. Sonrasında halının ilk günkü kalini görebiliyoruz ve tabi siz degerli müşterilerimizin mutlulugu biz ustaların gururu olarak kalıyor.